Požadavky a průběh zkoušek z předmětu MVT

Požadavky ke zkoušce:
To, co bylo předneseno.

Průběh zkoušek:
Písemka 80-90 min. (příklady jako ve cvičeních, ev. teoretická otázka či "kvizové otázky").
Klasifikace se řídí novým Studijním a zkušebním řádem ČVUT.

Po opravě písemky MŮŽE být navržena známka, např. podle následující stupnice:

3 úlohy po 6 bodech, celkem 18 bodů
17 a více	A (výborně)
15-16		B (velmi dobře)
13-14		C (dobře)
11-12		D (uspokojivě)
9-10		E (dostatečně)
0-8		F (nedostatečně)
Může být zadána i bonusová úloha. Ta nemá vliv na splnění podmínek, ale těm, kdo u zkoušky uspěli, může dobrá odpověď na bonusovou otázku zlepšit známku. (Je to druhá šance pro dobré studenty, kterým se některá z úloh nepovedla.)

Ústní zkoušku absolvují ti, u nichž je třeba hledat shodu, nebo jim nebyla nabídnuta známka (přihlíží se nejen ke střední hodnotě, ale i k rozptylu). Typicky ti, jejichž bodové ohodnocení je těsně pod hranicí, kterou by chtěli dosáhnout. (Nesou riziko, že z upgradu se může stát downgrade.)

Při písemce jsou povoleny poznámky psané vlastní rukou. (Při ústní zkoušce nikoli, nebude-li stanoveno jinak.) Nejsou povoleny mobilní telefony a počítače (ani k měření času).
Statistické tabulky (dle Navara, M.: Pravděpodobnost a matematická statistika. Skriptum FEL ČVUT, Praha, 2007) budou zapůjčeny zkoušejícím. (Lze si samozřejmě přinést též vlastní, jakékoli.)

V písemce by mělo být zřetelné, kde je vypracována která úloha. Pokud k nějaké úloze nic nevymyslíte, poznamenejte to (např. "3. Nemám"); urychlíte tím opravu.

Písemky neodnášejte, vraťte je OSOBNĚ zkoušejícímu.

Dotazy a připomínky: http://cmp.felk.cvut.cz/~navara