Literatura o fuzzy logice

[1] Navara, M., Olšák, P.: Základy fuzzy množin. Skriptum ČVUT, 2. (přepracované) vydání, Praha, 2007.

[2] Kolesárová, A., Kováčová, M.: Fuzzy množiny a ich aplikácie. STU, Bratislava, 2004.

[3] Turunen, E.: Mathematics Behind Fuzzy Logic. Physica-Verlag, 1999.

[4] Jura, P.: Základy fuzzy logiky pro řízení a modelování. VUT Brno, 2003.

[5] D. Driankov, H. Hellendoorn, M. Reinfrank: An Introduction to Fuzzy Control, Springer, Berlin, Heidelberg, 1993.

[6] Kruse, R., Gebhardt, J., Klawon, F.: Foundations of Fuzzy Systems. J. Wiley, 1994.

[7] Novák, V.: Základy fuzzy modelování. BEN – technická literatura, Praha, 2000.

[8] Novák, V.: Fuzzy množiny a jejich aplikace. Mat. seminář SNTL, Praha, 1990.

[9] Vysoký, P.: Fuzzy řízení. Skriptum ČVUT, Praha, 1996.

[10] Klir, G.J., Yuan, B.: Fuzzy Sets and Fuzzy Logic. Theory and Applications. Prentice-Hall, 1995.

[11] Nguyen, H.T., Walker, E.A.: A First Course in Fuzzy Logic. 2nd ed., Chapman & Hall/CRC, Boca Raton/London/New York/Washington, 2000.

[12] Ross, T.J.: Fuzzy Logic with Engineering Applications. 2nd ed., John Wiley & Sons, 2004.

Doplňková:

[13] Hájek, P.: Metamathematics of Fuzzy Logic. Kluwer, Dordrecht, 1998.

[14] Butnariu, D., Klement, E.P.: Triangular Norm-Based Measures and Games with Fuzzy Coalitions. Kluwer, Dordrecht, 1993.

[15] Klement, E.P., Mesiar, R., Pap, E.: Triangular Norms. Kluwer, Dordrecht, 2000.

[16] Gottwald, S.: Fuzzy Sets and Fuzzy Logic. Friedr. Vieweg & Sohn, Braunschweig, Teknea, SA, Toulouse, 1993.

[17] Gottwald, S.: Einführung in Fuzzy-Methoden. 4th ed. Akademie Verlag, Berlin, 1993.

[18] Cignoli R., D’Ottaviano I.M.L., Mundici D.: Algebraic Foundations of Many-valued Reasoning. Trends in Logic, Volume 7. Kluwer Academic Publishers, Dordrecht, 1999.

[19] Mareš, M.: Computation over Fuzzy Quantities. CRC Press, Boca Raton,