Digitalni zpracovani obrazu

J.Matas

1. Vznik obrazu, geometrie a radiometrie, interakce svetla a prostredi.

2. Digitalizace: diskretizace e-m. pole v case, prostoru, spektru, intensite, technicke prostredky snimani, kalibrace kamery

3. Barva. Lidske vnimani. Vliv SPD svetla, odrazivosti a sensoru na barvu.

4. Softwareve prostredky pro IP (matlab IP, Photoshop)

5. Predzprac. obrazu pro vizualizaci (jasove transf, filtrace)

6. Predzprac. obrazu pro ’machine vision’ (detekce hran, rohu, geometric. prim)

7. Restaurace obrazu. Frekvencni metody. Simulated annealing.

8. Komprese obrazu, bezeztrtov a ztrtov metody.

9. Obrazy typu objekty a pozadi: segmentace, popis, invarianty, , klasifikace

10. Morfologie

11. Obrazy typu textura: segmentace, popis, klasifikace

12. Video sekvence. Detekce pohybu. Tracking.

13. obrazy, ktere nevznikly perspectivni kamerou (ultrazvuk, mikroskop)

14. Aplikace: OCR, inspekce, medicina,